Części

Zadbaj o akumulator w swoim ciągniku

Wszystkie maszyny rolnicze wymagają nie tylko odpowiedniej eksploatacji, ale również odpowiedniego serwisowania. Temat dotyczy również ciągników. Każdy silnik spalinowy wymaga rozruchu. Czasy, kiedy traktor odpalało się korbą już dawno przeszły do lamusa. Obecnie każdy nowoczesny ciągnik rolniczy ma rozrusznik i akumulator. O te części trzeba bardzo dbać, żeby służyły przez długie lata.

Akumulator musi być naładowany

W trakcie trwania zimy każdy rolnik powinien w szczególny sposób zadbać o swój ciągnik. Jeśli maszyna na, być sprawna o każdej porze dnia i nocy, musi mieć naładowany akumulator. Każdy szanujący się gospodarz musi mieć w swoim obejściu prostowniki. W przypadku dużej liczby maszyn rolniczych jedno urządzenie może nie wystarczyć, zwłaszcza kiedy na dworze jest mróz. Kiedy akumulator nie jest używany przez kilka tygodni, trzeba go po prostu naładować prostownikiem. Można również wymontować go z maszyny i przechowywać w ciepłym miejscu. Dzięki temu jego żywotność zostanie znacząco przedłużona. Najnowsze badania bardzo wyraźnie pokazują, że w ciągniku akumulator wymienia się co pięć lat.

Nowoczesne i niezawodne prostowniki

W dzisiejszych czasach prostownik jest niezbędny właściwie w każdym gospodarstwie domowym. Sprawa dotyczy zwłaszcza rolników, którzy mają nawet kilkanaście maszyn rolniczych w swoim garażu lub na podwórku. Obecnie na rynku dostępne są bardzo nowoczesne prostowniki. Właściwie każdy ciągnik rolniczy ma silnik diesla, którego odpalenie może pochłaniać bardzo dużą ilość prądu. W razie jakichkolwiek problemów z akumulatorem można go bardzo szybko naładować i przywrócić do pełnej sprawności. Niemniej jednak każda bateria ma swoją żywotność. Jeśli akumulator będzie stary i zużyty, wówczas nie pomoże nawet najlepszy prostownik. Bardzo bogatą ofertę tego typu urządzeń można znaleźć w internecie. W sieci jest mnóstwo sklepów, które zajmują się ich sprzedażą. W dobie rozwoju technologii każdy rolnik powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i swoich maszyn.