Części

Ursus części

Decydując się na zakup maszyny rolniczej solidnej firmy Ursus musimy sobie zdawać sprawę z tego, że będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami ewentualnej naprawy, gdy jakieś części ulegną uszkodzeniu. W tym artykule postaramy się przybliżyć nieco tematykę podzespołów do ciągników Ursus.

Ursus części – jakie wybrać?

Kiedy niespodziewanie przyjdzie ten czas, gdy coś się popsuje w naszej maszynie, potrzebujemy zazwyczaj szybkich rozwiązań. Warto mieć jednak na uwadze to, że najprawdopodobniej chcielibyśmy aby ciągnik służył nam dalej niezmiennie perfekcyjnie i możliwie najdłużej. Dlatego też proponujemy wybierać jedynie oryginalne podzespoły, produkowane przez firmę Ursus, przeznaczone konkretnie do naszego modelu pojazdu.

Do ciągników URSUS C-330, C-369 i C-385 części zamienne prosto od producenta są dostępne również w wielu sklepach i hurtowniach internetowych. Markowe podzespoły są na pewno droższe od kopi, ale spełniają najwyższe wymagania, dlatego warto inwestować tylko w takie.

Ursus części ulegające częstym usterkom

Każdy mniej lub bardziej doświadczony rolnik wie, że ciągnik, ze względu na pracę jaką wykonuje, musi się chociaż raz popsuć. Ale co najczęściej ulega awarii i co warto mieć w zapasie?

Dętka 600-16 do modelu Usus C-360. Opony są narażone na przebicia i pęknięcia ze względu na niekorzystną nawierzchnię. Problem jest na tyle poważny, że ciągnik będzie stał niesprawny, dopóki nie naprawimy awarii. Cena jednej dętki to ok. 30 zł.

Chłodnica wody C-360. To jest najważniejszy element chłodzenia w silniku, który często ulega uszkodzeniom. Chłodnicę można naprawiać, jednak zaleca się jej wymianę. Cena waha się od 400 zł wzwyż.