Ciągniki zachodnie

Ciągniki zachodnie

Ciągniki zachodnie stanowią zdecydowaną większość tego typu maszyn, jakie można zobaczyć na polskich polach i wiejskich drogach. Rolnicy zwykle wybierają te marki, które są znane i cenione od lat. Podobnie jak w przypadku samochodów czy zegarków, solidna marka kojarzy się z niezawodnością. Oczywiście producenci rolni wybierając ciągnik kierują się głównie cechami ciągnika i jego parametrami z myślą o konkretnym typie gospodarstwa i kierunku produkcji, jednak znana firma daje pewność nie tylko komfortu pracy, ale również serwisu na wysokim poziomie.

Najpopularniejsze ciągniki

Najchętniej kupowanym ciągnikiem rolniczym w Polsce od wielu miesięcy jest marka New Holland. W 2018 roku ociągnął ponad 21% rynku, a zatem praktycznie co piąty nowy traktor kupowany przez rolnika to właśnie ta marka. Sprzedano blisko dwa tysiące tych maszyn. Na drugim miejscu w ubiegłym roku uplasował się słynny John Deere z niemal 17% udziałem w rynku sprzedaży. W pierwszym kwartale 2019 roku ponownie marka New Holland święciła triumfy, rejestrując 276 sztuk z 1678 sztuk nowych ciągników zakupionych w Polsce.

Cechy ciągników

Dla rolników dobry ciągnik powinien mieć wiele cech, które pozwolą im pracować z czystą głową i przyjemnością. Dla dużych gospodarstw, gdzie potrzebna jest duża moc, wytrzymałość i niezawodność producenci chwalą sobie takie marki jak na przykład wspomniany John Deere. Przy dużych powierzchniach gospodarstw duże znaczenie ma koszt uprawy bez zakłóceń, stąd rolnicy mający ogromne połacie ziemi z wielkim rozmysłem wybierają nowy ciągnik nie szczędząc środków przy zakupie, aby zaoszczędzić na ewentualnych usterkach, jakie mogłyby wystąpić w pracy. Pamiętać należy, że części zamienne nie są przesadnie tanie.

Inną pożądaną cechą ciągników, zwłaszcza sadowniczych, jest ich zwrotność, co ma niebagatelne znaczenie dla producentów prowadzących gospodarstwa sadownicze, szczególnie jeśli zbioru dokonują w sposób mechaniczny kombajnem przyczepianym do traktora. Marki ciągników zachodnich mają szeroką ofertę również dla gospodarstw zajmujących się sadownictwem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *